Soovitused lauljatele

1. Soovitav laulda ühe esituskorra jooksul kaks lugu.

Põhjendus :

a) Saad võimalikult lühikese ajaga näidata enda oskusi erinevate laulude esitamisega.

b) Kahe loo esitamise aega on ca 5 -10 minutit ja Sinu sõbrad-tuttavad lauluvelled jõuavad selle ajaga teha vajadusel üks suits, käia ära WC-s või tellida baariletist lauale lisa.

2. Laula mikrofoni maksimaalselt lähedalt(soovitavalt kuni 1 cm). Selline kasutus aitab ära hoida võimalike vilinaid kõlarites.

3. Laulusedelile kirjuta loo pealkiri loetavalt( laulunimekirjas loo nime taga olevat laulu esimest rida pole vaja kirjutada - see on Sinule mõeldud, et Sa tunneksid loo ära). Samuti kirjuta selgete tähtedega oma nimi, et oleks võimalik Sind laulma kutsuda.

4. Kuuldes oma nime öeldavat - suundu kohe lava poole, sest mõne loo puhul on eelmäng suhteliselt lühike.

5. Loo keskel instrumentaalosa (vahemäng, soolo) ajal ära kõva häälega mikrofoni hõiska, sest see on reguleeritud Sinu laulmise tugevuse järgi ja võib olla hästi tundlik liigselt tugeva heli suhtes. See võib inimesi häirida ja võimendusaparatuuri kahjustada.

6. Õhtujuhi soovitusi ja märkusi palun arvesta sest need on öeldud selleks, et Sinu esitus oleks maksimaalselt hea ja kuulajatele vastuvõetav.

7. Kui pead oluliseks midagi mikrofoni öelda enne või pärast laulmist(ka laulu ajal), siis palun anna sellest soovist õhtujuhile eelnevalt märku, et ta teaks mikrofoni tugevust reguleerida ja kajamasina effekti vähemaks võtta - seda kõik selleks, et Sinu hääl ja sõnum jõuaks kuulajateni.

8. Kui oled plaaninud kellegagi õhtu jooksul duetti laulda siis oleks soovitus selline: 

a) Märgi sedelile esimeseks looks enda soololaul ja teiseks looks see mõeldud duett(lisa selle loo juurde oma duetipartneri nimi). 

b) Soovita sama ka oma duetipartnerile kui soovite esitada rohkem kui ühte laulu duetina. Loogika on selles, et õhtujuht reastab lood lauljate järgi(sedelil esimese laulja järgi). Nii tekib lauljate rivi ja kui see otsa saab, algab n.n. teine ring. Kui õhtul on palju lauljaid aitab selline teguviis mitmekesistada laulude esitamist ja on ka kuulajatele huvitavam(samuti jõuavad kuulajad-hindajad oma sedelitele objektiivsemaid märkmeid lauljate meeldimise suhtes teha, sest hindamine on ikka õhtu esimeses pooles.

9. Lavale on oodatud kuni kaks laulu esitajat. Kui fännid soovivad kaasa laulda, siis on soovitav seda teha lava ees või laua taga.

10. Lavale ei oodata joogiklaasiga ja ebaadekvaatses olekus inimesi.